KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14419030
*
nr 1441 9030
Anders Loman
(1879-1953), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x62, oramad
Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:24:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 09:51:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anders Loman
Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.
Läs mer om Anders Loman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders loman landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Anders Loman
Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.
Läs mer om Anders Loman
nr 1441 9030
Anders Loman
(1879-1953), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x62, oramad
Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 09:51:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anders Loman
Anders Loman, svensk mÃ¥lare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.Läs mer om Anders Loman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders loman landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41